2019-01-22 19:34:10

0
0
0
s2sdefault

دوربین ۳۶۰ درجه خودرو امروزه به یک ضرورت برای خودروهای ارزشمند تبدیل شده است. دوربین های نمایشی در محیط اطراف می تواند موضوع مهم بعدی در ایمنی خودرو باشد. امروزه شرکت‌های بزرگ به جای استفاده از دوربین دنده عقب که تاخیر طولانی هم داشت از دوربین‌های محیطی ۳۶۰ درجه برای خودرو استفاده می‌کنند که در تمامی خودروهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ استفاده از این آپشن ضروری است. طبق آخرین آماری که یکی از شرکت‌های معتبر به نام RKCroadKill در رابطه با تصادفات جاده‌ای منجر به مرگ و تصادفات در خیابان‌های تنگ و باریک به دست آورده اند مشخص شد ماشین ها و خودروهایی که فاقد آپشن دوربین ۳۶۰ درجه درصد تصادفات و حادثه‌های تلخ بسیار بالایی داشتند در حالی که خودرهای دارای آپشن دوربین ۳۶۰ درجه ضریب و درصد کمتری از تصادفات را دارا بودند.

یکی از بارزترین مواردی که در دوربین ۳۶۰ درجه خودرو وجود دارد مانتیور صحنه مجازی ۳۶۰ درجه است. که بصورت نمای پرنده یا چشم پرنده ارائه می‌شود که به راحتی می‌توانید فضای محیطی اطراف ماشین خود را دیده و رانندگی کنید. با استفاده از این آپشن می‌توانید ماشین خود را پارک کرده و با نمایش مجازی پرنده از بالا کاملا بر اوضاع مسلط باشید و به راحتی بدون برخورد با شیء یا اشیاء مجاور مخصوصا در جاهای تنگ و باریک و در مکان‌هایی که برای راننده امکان مانور و حرکت کمتری وجود دارد شرایط بهتری را فراهم می‌کند.
یکی از ارکان‌های اصلی این سیستم که برای راننده بسیار جالب است امکان نمایش همزمان دید عقب و نمای جلو در کنار هم میباشد که میشود به راحتی آن را بررسی کرد که دلیل این سیستم همان نمایش بصورت ۳۶۰ درجه است که بصورت نمایش چشم پرنده نمای جلو و عقب را بصورت همزمان به راننده خودرو ارائه می‌دهد و این از همان مواردی است که بیشترین نگرانی را در حین پارک کردن خودرو برای رانندگان به وجود می‌آورد.

با ما تماس بگیرید

دوربین ۳۶۰ درجه خودرو چیست و چگونه کار می‌کند؟

آپشن دوربین ۳۶۰ درجه خودرو با استفاده از ۴ دوربین که قابلیت فیلمبرداری و زاویه دید وسیع را داراست پس از پردازش تصاویر یک نمای ۳۶۰ درجه بر روی صفحه نمایشگر ماشین شما شبیه سازی می‌کند سیستم دوربین ۳۶۰ درجه که با ریموت کنترل دستگاه به راحتی قابل کنترل است و شما می‌توانید در هر لحظه هرکدام ازنماهای دلخواه از خودروی خود را داشته باشید و با زدن راهنمای راست خودرو دوربین سمت راست، با زدن راهنمای سمت چپ  خودرو دوربین سمت چپ، با قرار گرفتن در حالت دنده عقب خودرو دوربین دنده عقب و زمانی که راننده دنده خودرو را در حالت D (حالت حرکت) قرار می‌دهد، می‌تواند نمای جلوی ماشین را داشته باشد که این سیستم بصورت اتوماتیک کار می‌کند.
یکی دیگر از محاسنی که دوربین ۳۶۰ درجه خودرو داراست این است که می‌توانید صفحه نمایش را کلی کرده و فقط مختص به نمایش یکی از نماها بصورت کامل باشد دوربین ۳۶۰ درجه خودرو راننده را با دید کامل از خطرات در نقاط کور مثل ماشین موتور دوچرخه یا هر نوع وسیله نقلیه که قابل مشاهده در نقطه کور نیست برای راننده نمایان می‌کند.
آپشن خودروی دوربین ۳۶۰ درجه برای رانندگان در پارکینگ‌هایی که تنگ و باریک و دارای حیاط یا ستون‌های مسدود کننده هستند که امکان رانندگی آسان وسریع را از راننده را سلب می‌کند و یا در حالت بازگشت به جاده اصلی و از این قبیل حوادث جلوگیری خواهد کرد.

دوربین ۳۶۰ درجه شامل ۴ عدد دوربین که یکی از دوربین‌ها در عقب ماشین، یکی دیگر در جلوی ماشین و دو عدد دوربین در زیر آینه‌های جانبی خودرو نصب می‌شوند که در مجموع یک تصویر سه بعدی برای شما پردازش می‌شود که بصورتی که انگار یک هواپیمای اختصاصی در بالای سر ماشین خود داشته باشید و همه چیز را از بالا مشاهده کنید که امکان رانندگی بهتر با دقت و سرعت عمل بیشتر به راننده ماشین را می‌دهد.

دوربین ۳۶۰ درجه یک دستگاه همه کاره:

آپشن سیستم ۳۶۰ درجه یک دستگاه همه جانبه در یک دستگاه است. می‌پرسید چرا؟ به این دلیل که این دستگاه علاوه بر ویژگی هایی که در بالا ذکر شد همچنین شامل DVR که یک سیستم منظم تصویری برای نظارت امنیتی در یک ماشین پارک شده است که به شوک سنسور مجهز بوده بطوریکه با زدن کوچکترین ضربه به ماشین این سنسور به خاطر حساسیت بالا یک آلارم به DVR می‌فرستد و دستگاه DVR شروع به ضبط کردن تصاویر بصورت کامل در اطراف ماشین در مدت زمان تعیین شده توسط راننده می‌پردازد و پس از آن دوباره بصورت آماده به کار برمی‌گردد. جالب ترین قسمت سیستم دوربین ۳۶۰ درجه واحد پردازش خاصی است که جریان ویدئو را از ۴ دوربین به یک تصویر پانورامیک متصل می‌کند که هرچیزی که در اطراف اتفاق می افتد در زمان واقعی بدون نقطه کور بر روی مانیتور ماشین شما نمایش داده می‌شود.
عاقلانه ترین کاری که یک راننده می‌تواند قبل از وقوع هر حادثه احتمالی به آن عمل کند این است که به موضوع از دید اقتصادی وجانی نگاه کند چرا که هزینه کردن برای یک دوربین ۳۶۰ درجه خیلی مقرون به صرفه تر از هر حادثه احتمالی است.

دوربین ۳۶۰ درجه خودرو

ده ماشین که در سال ۲۰۱۸ همگی به دوربین ۳۶۰ درجه مجهز شدند:

  • BMW 7 Series
  • Infiniti qx3
  • نیسان روج
  • ولوو ایکس سی ۶۰
  • آکورا ام دی ایکس
  • کیا اوپیتما
  • نیسان ورسا
  • جنیسیس جی۹۰
  • لندرور
  • تویتا را۴

چند نمونه ویدئو نصب دوربین ۳۶۰ درجه

چند نمونه از نصب ویدئو ۳۶۰ درجه که توسط کار آپشن انجام شده است را در زیر مشاهده می‌فرمایید.

برای مشاهده ویدئوهای مشابه در زمینه نمونه کارهای انجام شده برای نصب دوربین ۳۶۰ درجه در کانال آپارات کار آپشن لطفا اینجا را کلیک کنید.

سایر محصولات مشابه


0
0
0
s2sdefault

کار آپشن تنها یک نام نیست، مجموعه ای از بهترین هاست که راحتی را در خودروی شما به ارمغان می‌آورد.
هم اکنون با ما تماس بگیرد: 02166014032 ، 09126809903 و 09227085536
info@ProCarOption.com
لوگوی آپارات - کانال رسمی کار آپشن