ردیاب خودرو جی پی اس ( GPS )

ردیاب خودرو جی پی اس ( GPS )

امروزه استفاده از ردیاب ها به مقاصد مختلف مورد توجه و استقبال افراد زیادی در سرتاسر دنیا قرار گرفته است. ردیاب خودرو (جی پی اس خودرو) یکی از انواع ردیاب است که به دلیل ویژگی های بسیار کاربردی آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. انسانها همیشه به دنبال یافتن راه های جدیدی برای افزایش کارایی کسب و کار خود هستند. با نصب ردیاب خودرو می توانید از ویژگی های بیشمار آن استفاده کنید. در ادامه به ردیاب خودرو (جی پی اس خودرو) و کارآیی آن بیشتر می پردازیم .

ردیاب خودرو (جی پی اس خودرو)

ردیاب خودرو، دستگاه کوچکی است که بر روی خودرو نصب می شود و به کمک آن می توان از موقعیت خودرو آگاه شد و آن را ردیابی کرد. ردیاب ها امکان سنجیدن موقعیت خودرو را در بازه زمانی 5-10 ثانیه فراهم می کنند. معمولا ردیاب ها از فن آوری GPS برای ردیابی خودرو استفاده می کنند جی پی اس(GPS) مخفف( Global Positioning System) به معنی سیستم موقعیت یابی جهانی می باشد.
ردیاب خودرو به کمک جی پی اس (GPS) طول و عرض جغرافیایی خودرو را کسب می کند و با سیم کارت این مختصات را برای کاربر ارسال می کند به این ترتیب ردیابی انجام می شود.
ردیاب خودرو (جی پی اس خودرو) هیچ گونه خللی بر آنتن دهی وارد نمی کند و به خوبی در همه مناطق کارآیی دارد.

ردیاب جی پی اس خودرو

انواع ردیاب خودرو (جی پی اس خودرو)

ردیاب خودرو در 2 نوع سیمی و مغناطیسی(آهنربایی) وجود دارد.

ردیاب های مغناطیسی(آهنربایی) به شما این امکان را می دهد تا ردیاب را به آسانی از خودرو جدا کرده و روی خودروی دیگر نصب کنید. چنانچه شما چند خودرو دارید وضرورتی نمی بینید برهمه آنها در یک زمان نظارت داشته باشید و یا اینکه قصد فروش خودرو خود را دارید، توصیه می شود از ردیاب های مغناطیسی استفاده نمایید.

اگر می خواهید از خودرو به مدت طولانی تری استفاده کنید می توانید از ردیاب سیمی استفاده کنید. گرچه این ردیاب هم قابلیت جدا کردن و نصب مجدد را دارد.
ردیاب سیمی و ردیاب مغناطیسی (آهنربایی) از نظر قابلیت های ردیابی، مشابه یکدیگر هستند.

ردیابی خودرو با جی پی اس

انواع ردیابی با ردیاب خودرو (جی پی اس )

ردیابی با ردیاب خودرو (جی پی اس ) به 2 روش ردیابی آفلاین و آنلاین صورت می گیرد.
برخی از ردیاب های خودرو امکان ردیابی آنلاین در اختیار کاربر می گذارند و برخی دیگر امکان ردیابی به صورت آفلاین دارند. مدل هایی از ردیاب وجود دارند که از قابلیت ردیابی آنلاین و آفلاین به صورت هم زمان برخوردار هستند.

در ردیابی آفلاین ، کاربر به اینترنت احتیاج ندارد و این کار از طریق ارسال پیامک به شماره همراه شخص صورت می پذیرد.
در روش آفلاین باید دستگاه به کامپیوتر متصل شود و به این ترتیب اطلاعات موجود در آن تخلیه گردد و تا زمانی که شما این کار را انجام ندهید به اطلاعات نمی توانید دسترسی داشته باشید.
در ردیابی آنلاین در هر زمان ردیاب موقعیت و مکان جغرافیایی خودرو را دریافت کرده و از طریق اینترنت سیم کارت داخل ردیاب این اطلاعات به یک سرور اینترنتی منتقل می شود و فرد با استفاده از سایت شرکت یا اپلیکیشن می تواند موقعیت دقیق خودرو خود را بر روی نقشه به صورت آنلاین ببیند .

محل نصب ردیاب خودرو (جی پی اس خودرو)

ردیاب خودرو (جی پی اس خودرو) را می توان در نقاط مختلفی از خودرو نصب کرد. به طورکلی قسمت هایی از خودرو که سیم کشی برق وجود دارد قابلیت نصب و جاسازی رد یاب هست. هرچقدر ردیاب از امکانات بیشتری برخوردار باشد ، نصب پیچیده تری هم پیدا می کند. درهنگام نصب ردیاب می توانید از نقشه نصب که با ردیاب همراه شده ، کمک بگیرید .

نصب GPS خودرو

امکانات جانبی وهشدارهای ردیاب خودرو (جی پی اس خودرو)

ردیاب خودرو می تواند شما را در صورت بروز هر یک ازموارد زیر، با پیامک یا نرم افزار از طریق گوشی همراه تان مطلع کند.
باز و بسته شدن درب های خودرو، حرکت خودرو، فشارداده شدن دکمه در خواست کمک اضطراری، امکان شنود صدای داخل کابین ، روشن و خاموش شدن خودرو، تصادف خودرو، حمل خودرو با یدک کش، حرکت با سرعت بیش از حد مجاز، کم شدن سوخت و بنزین خودرو، وارد شدن هر گونه ضربه و لرزش به خودرو، وارد شدن و یا خارج شدن از منطقه خاص تعریف شده، نمایش شلوغی و ترافیک خیابان و ...

دیگر کاربردها و مزایای ردیاب خودرو (جی پی اس خودرو)

به کمک ردیاب خودرو (جی پی اس خودرو) در خودرو شخصی و یا خودروهای شرکت خود می توانید از خصوصیات و کارایی آن بهره مند شوید. در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود.
1.از ردیاب خودرو (جی پی اس خودرو) در شرکت های توزیع محصولات (غذایی- دارویی - آرایشی و ...)، در ماشین های حمل و نقل مواد شیمیایی ، سرویس مدارس ، شرکت های مخابراتی، شرکت های لوله کش، سامانه تاکسیرانی ، هلال احمر ، اورژانس، ماشین های برف روب، ماشین های حمل زباله و... می توان استفاده کرد .
نصب ردیاب در موارد ذکر شده در بالا بسته به نوع و خدمات آن می تواند تاثیر زیادی در ارائه خدمات با کیفیت بیشتر، گسترش و کسب و کار، صرفه جویی ( زمان ، سوخت ، هزینه) و ... را به دنبال داشته و می تواند بهره وری را بالا ببرد.