گرم‌ کن و سرد‌ کن صندلی

گرم‌ کن و سرد‌ کن صندلی

سرد کن و گرم کن صندلی خودرو با استفاده از فن ها و تهویه کننده هایی که در صندلی خودرو قرار گذاشته شده است . صندلی خودرو را خنک میکند.
این محصول در روز های گرم و سرد سال به کمک شما می‌آید، به این صورت که به منظور جلوگیری از گرما و سرمای یکنواخت صندلی در فصل های مختلف سال توزیع هوا بهینه سازی .شده است و حس لذت بخشی به شما القا میکند و رانندگی دلنشینی را به ارمغان میاورد

همانطور که از نام محصول پیداست آپشن سرد کن و گرم کن صندلی روی صندلی خودرو نصب می‌شود . سیستم سرد کن صندلی خودرو دقیقا عکس گرمکن صندلی کار میکند. مسولیت این آپشن خنک کردن صندلی خودرو می باشد. امروزه در بیشتر خودروها این آپشن به صورت فابریک نصب شده است. این آپشن بر روی سایر خودرو ها نیز به صورت غیر فابریک نیز قابل نصب است. این آپشن در برخی خودرو ها از قابلیت کم و زیاد کردن درجه سرما برخوردار است. این سیستم به عنوان یک آپشن اضافه و پیشرفته برای خودرو به کار میرود

یک مجموعه کامل از فن آوری های حرارتی برای آسایش در تمام فصل ها.

این محصول در روز های گرم سال به کمک شما می‌آید و رانندگی دلنشینی را به ارمغان میاورد. صفحات گرم کن و سرد کن صندلی در زیر روکش صندلی بر روی سطح نشیمن و پشتی جاسازی شده و برای هر کدام از صندلیها قابل نصب است. همچنین استفاده از این آپشن برای افرادی که از ناراحتیهایی که نشستن بر روی مکانهای سرد سبب تشدید آن می گردد رنج می برند، توصیه می گردد. مواردی همچون کمردرد و پادرد و … همینطور این آپشن می تواند گزینه بسیار مناسبی جهت خانمهای باردار نیز باشد.

نکته: اگر قصد سفارش تودوزی صندلی برای خودروی خود دارید، بهترین زمان برای تهیه پدهای گرمکن است تا قبل از نصب تودوزی و روکشها، پدها را زیر روکش صندلی نصب نمایید

توضیحات:

صندلی خودروها بدون شک یکی از مهم‌ترین قطعات به کار رفته در اتومبیل به حساب می آیند . در سال های گذشته صندلی‌های به کار گرفته شده در خودروها بسیار سخت و سنگین بودند و بیشتر جنبه کاربردی داشتند و خیلی به مسائل زیبایی و طراحی پرداخته نمی‌شد. ولی با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی، مد و اصول زیبایی وارد دنیای طراحی خودروها شده است و قطعات به کار رفته در خودروها را تحت الشعاع قرار داده است.

با پیشرفت علم ارگونومی در صنعت های مختلف و ایجاد بیماری‌های اسکلتی یکی از عنصر هایی که طراحان خودرو بایستی به آن بپردازند، ارگونومیک بودن و راحتی صندلی‌ها می‌باشد. بنابراین سردکن و گرم‌کن صندلی‌ها یکی دیگر از آپشن‌هایی است که در خودروهای لوکس جهت آسایش راننده و لذت بخش کردن رانندگی به کار گرفته شده.
این آپشن در بیشتر خودروهای امروزه به صورت فابریک نصب شده است و بر روی دیگر خودروها مانند (خودروهای کره‌ای و ژاپنی) به صورت غیر فابریک قابل نصب می‌باشد. از ویژگی های زیاد و کم نمودن مقدار سرما بهره‌مند است و بنابراین مسائل بهداشتی، پزشکی و عرق سوز شدن کمر و باسن از بین می‌رود. سیستم تهویه صندلی‌ها محیطی دلنشین را پدید می‌آورد. آپشن تهویه چهار فصل صندلی یکی از ویژگی‌های مورد بررسی هنگام خرید خودروهای صرفا لوکس می‌باشد.

سیستم‌های گرمکن و سردکن صندلی

سیستم‌های گوناگون و متعددی برای تهویه صندلی وجود دارند:

فن‌ها: استفاده از فن‌های ساده برای تهویه و نیز تشک‌های حرارتی یا ترکیبی از این دو مدل است

تکنولوژی حرارتی: این سیستم‌های پیچیده شامل تکنولوژی حرارتی می‌باشند که دارای انعطاف پذیری بیشتری می‌باشند و می‌توان درجه حرارت تهویه آن را تنظیم نمود تا مناسب‌ترین و مطبوع‌ترین دما حاصل شود. فن‌های به کار رفته در این سیستم مخصوص بوده و هیچگونه صدایی نداشته و لرزشی ایجاد نمی‌کنند و از نظر بهره‌وری انرژی نیز در سطح بالایی هستند.

مقایسه سیستم گرمکن و سردکن صندلی با کولر خودرو

استفاده از سیستم تهویه مطبوع صندلی خودرو در مقایسه با کولر مزیت‌ها زیادی را در اختیار مالک خودرو قرار می‌دهد.
در بعضی از خودروها که مجهز به سیستم ریموت کنترل هستند می‌توان قبل از سوار شدن به ماشین در هوای بسیار گرم این سیستم را روشن کرد تا در هنگام نشستن روی صندلی مشکلی از لحاظ عرق کردن و ایجاد بوی نامطبوع در لباس به وجود نیاید و قطعا حس لذت بخشی را به فرد انتقال میدهد.
درست است که استفاده از کولر می‌تواند امری لذت بخش باشد ولی استفاده از کولر برای شما هزینه خواهد داشت. زیرا کولر خودرو انرژی خود را از موتور تأمین می‌کند و باعث افزایش مصرف سوخت می‌شود (به غیر از خودروهای برقی) و مازاد بر افزایش مصرف سوخت، موجب افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای نیز می‌شود و باعث ایجاد گرمایش زمین و همچنین تغییرات اقلیمی در بلند مدت می‌گردد.

با توجه به این که از سیستم تهویه مطبوع در برخی مواقع واجب می‌باشد و نمی‌توان بدون آن با آسایش رانندگی کرد و با توجه به هزینه‌ها و آسیب‌های زیست محیطی، بایستی ما به دنبال شکل دیگری از تهویه داخل کابین خودرو باشیم. یکی از راه‌های جایگزین ارائه شده توسط برخی طراحان استفاده از همین سیستم گرمکن و سردکن صندلی خودرو است. این سیستم کارایی بهتری نسبت به کولر خودرو دارد و دیگر نیازی به کاهش دمای کل فضای داخلی خودرو نخواهد بود. هر چند که گرمکن و سردکن صندلی نیز باعث افزایش سوخت خودرو می‌شود ولی در مقایسه با استفاده از کولر مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.

اکنون راه حل مقرون به صرفه ما تهیه کیت تهویه چهار فصل است که این محصول برای آسایش حرارتی در دسترس طبقات مختلف خودرو قرار میگیرد
در بیشتر خودرو های جدید امروزی و بیشتر برندهای کره ای مانند النترا، اپتیما، سوناتا. توسان و … سرد کن صندلی به صورت فابریک در برخی از نسخه های فول و نیمه فول نصب شده و در تیپ های مختلف هر خودرو این سیستم در صندلی راننده و یا صندلی شاگرد نیز موجود .است.
در کشور ما برای تعداد کمی از خودروهای ژاپنی و کره ای نیز به صورت فابریک نصب می‌باشند اما شما میتوانید با خیالی آسوده نصب این آپشن را به تیم حرفه ای پروکارآپشن بسپارید و دیگر نگران رانندگی در روز های بسیار داغ تابستان و روز های بسیار سرد زمستان نباشید و با لذت و خیالی آسوده رانندگی کنید.